Dünya genelinde etkisini gösteren pandemi nedeniyle bugün ülkemizde ve birçok ülkede spor salonları hizmet vermiyor. Covid-19’dan korunmak amacıyla hepimizin evlerde olduğu bu günlerde formumuzu korumak epeyce güç. Alınan kiloların verilmesi yapılacaklar listesinde en başı almış durumda. Böylesi günlerde herkesin merak ettiği konu ise: “Spor salonları ne zaman açılacak?”. Peki gerçekten spor salonları ne zaman açılır?

Spor Salonları Ne Zaman Açılacak?

Normale döneceğimiz günlerin konuşulduğu şu sıralarda, spor salonlarının açılacağı tarih biz spor severler tarafından gündemin merak edilen konu başlıkları arasında. Spor salonlarına aboneliği bulunan vatandaşların yanı sıra bu spor salonu ve benzeri işletmelerin sahipleri de kısıtlamanın kalkacağı ve spor salonlarının açılacağı tarihi bekliyor.

Almanya’da Spor Salonları Açıldı

Son zamanlarda özellikle normalleşme adımlarıyla gündeme gelen Almanya’da spor salonları açılmaya başladı. Fakat Covid-19 önlemleri kapsamında spor salonları bazı kurallara tabi olacak. Bu kuralların hepsini yazmaya gerek görmüyoruz ancak ülkemizde de spor salonlarının açılması halinde bu ve bunun gibi kurallar uygulanacaktır.

  • 7 metrekareye 1 müşteri düşecek şekilde müşterilerin içeride olması sağlanacak.
  • Solunum yolu enfeksiyonu belirtileri olan müşterilerin ve çalışanların spor salonlarına erişimi olmayacak.
  • Duş, yüzme havuzu, sauna ve solaryum gibi ortak kullanım alanları yasak olacak.

Ülkemizde Spor Salonları Ne Zaman Açılacak?

Şu anda konuyla ilgili net bir şey olmamasına karşın kuaförler ve AVM’lerin açılmasıyla ülkemiz de normalleşme sürecine girmiş oldu. Üniversitelerin de 15 Haziran itibariyle açılacak olması normalleşmenin kademeli olacağına işaret ediyor. Spor salonları ne zaman açılacak sorusunun cevabı net olmamakla birlikte Ramazan bayramından sonra olacağı muhtemel. Bu anlamda spor salonlarının açılma tarihinin haziran ayının ortasını bulması bekleniyor.

Comments

  • Mahmut
    Reply

    Resmi olarak yayınlanan bir şey var mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error:

Giriş Yap

Üye Ol

Şifre Yenile

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmak için link tarafınıza iletilecektir.